Основний перелік вирішуваних питань за експертною спеціальністю 3.2. «Балістичне дослідження слідів пострілу та ситуаційних обставин пострілу»

По запитанням, пов’язаним з вирішенням ідентифікаційних задач:

  1. Чи є надані на дослідження кулі та гільзи (або фрагменти куль, дріб, картеч, пижі) стріляними? Якщо так, то чи є на них сліди від деталей зброї, які придатні до ідентифікації зброї, з якої вони стріляні? З якої зброї вони могли бути стріляні? Чи стріляні вони з одного екземпляру зброї? Чи стріляні дані кулі та гільзи (або фрагменти куль) з наданої на дослідження зброї?
  2. Чи були надані на дослідження куля та гільза (або фрагмент кулі, дріб, картеч, пиж) до пострілу частинами одного патрона?

По запитанням, пов’язаним з вирішенням ситуаційних задач – здебільш вирішуються в рамках проведення комплексної експертизи зброї та вибухотехнічної експертизи (експертні спеціальності 3.2 «Балістичне дослідження слідів зброї, слідів пострілу та ситуаційних обставин пострілу» і 5.1 «Дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу»):

  1. Чи є на поверхнях наданого одягу (автомобілі, стінці будівлі тощо) вогнепальні пошкодження? Якщо так, то яким метальним снарядом вони були утворені? Яка зброя та набої при стрільбі були використані? Який метальний заряд при стрільбі був використаний? Де розташовані вхідні та вихідні отвори? З якої відстані та напрямку проводилась стрільба?
  2. Яка черговість утворення декількох вогнепальних пошкоджень на наданому об’єкті?
  3. Чи є в каналі ствола наданої на дослідження зброї сліди продуктів пострілу? Якщо так, то які саме?
  4. Чи містять надані на дослідження об’єкти (перешкоди, уражені об’єкти тощо) сліди продуктів пострілу? Якщо так, то які саме?
  5. Яким видом порохового заряду були спорядженні набої, гільзи (кулі, пижі, дріб тощо) яких надані.