Основний перелік вирішуваних питань судової почеркознавчої експертизи за експертною спеціальністю 1.1 «Дослідження почерку і підписів»

1.Чи виконаний підпис від імені Іванова Івана Івановичав графі «підпис»договору поруки No АА00000 від 01.01.2016 року, самим Івановим Іваном Івановичем?
2.Чи виконаний підпис від імені Іванова Івана Івановичав графі «підпис»договору поруки No АА00000 від 01.01.2016 року, Петровим Петром Петровичем?
3.Чи виконаний рукописний текст від імені Іванова Івана Івановичау розписці яка починається словами «Я Іванов І.І. беру в борг у Петрова П.П. грошові кошти…» та «…повернути у присутності свідків…» від 01.01.2016 року, самим Івановим Іваном Івановичем?
4.Чи виконаний рукописний текст від імені Іванова Івана Івановичау розписці яка починається словами «Я Іванов І.І. беру в борг у Петрова П.П. грошові кошти…» та «…повернути у присутності свідків…» від 01.01.2016 року, під впливом збиваючих факторів?

Вимоги до порівняльного та досліджуваного матеріалу для проведення почеркознавчих досліджень

1.Для проведення судової почеркознавчої експертизи необхідно надавати –оригінали досліджуваних документів.
2.Порівняльний матеріал у вигляді вільних та експериментальних зразків необхідно обов’язково надавати у всіх випадках призначення почеркознавчих досліджень
3.Вільні зразки–рукописи (рукописні тексти та підписи) виконані особою до скоєння злочину та не у зв’язку із ним.
Вимоги до вільних зразків:
-мова–повинні бути виконані тією ж мовою, що і досліджуваний текст документу;
-час–повинні відноситись до того ж періоду часу чи з незначним розривом у часі, що і досліджуваний рукопис (текст чи підпис);
-зміст–повинні бути однакові за змістом та призначенням;-матеріал–повинні збігатися за матеріалами письма, способом та умовами виконання рукопису;
-стан–повинні бути виконані у відповідному стані виконавця (у період хвороби тощо).
Умовно-вільні зразки–рукописи, виконані після порушення кримінального провадження, безпосередньо у зв’язку із ним, але не спеціально для проведення експертизи (протоколи, заяви, скарги та ін.).
Експериментальні зразки–рукописи, виконані особою, що перевіряється, за пропозицією слідчого, прокурора або судді спеціально для проведення експертизи.
Поділяються на:
-звичайні–для відбору яких слідчий не створює спеціальних умов;
спеціальні–для відбору яких слідчий створює спеціальні умови, максимально наближені до умов виконання тексту документу, що підлягає дослідженню.