Основний перелік вирішуваних питань за експертною спеціальністю 10.9 «Дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів»

Об’єктами дослідження комп’ютерно-технічної експертизи є: комп’ютерні системні блоки, сервери, ноутбуки, цифрові носії інформації (накопичувачі на жорстких та гнучких магнітних дисках, лазерні оптичні диски, флеш-накопичувач, карти пам’яті, тощо), мобільні телефони, планшетні комп’ютери, тощо.

Питання, які відносяться до системних блоків персональних комп’ютерів, портативних персональних комп’ютерів, накопичувачів на жорстких магнітних дисках та флеш-накопичувачів, можливо вирішити наступні питання:
-Чи в працездатному стані знаходиться наданий на дослідження об’єкт?
-Чи наявні на представленому на дослідження об’єкті явні та видалені графічні файли? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені файли на накопичувач інформації.
-Чи наявні на представленому на дослідження об’єкті явні та видалені файли електронних документів та електронних таблиць? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені файли на накопичувач інформації.
-Чи наявні на представленому на дослідження об’єкті явні та видалені відео файли? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені файли на накопичувач інформації.
-Чи присутні звернення до глобальної мережі Інтернет за допомогою веб-браузерів? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені дані на накопичувач інформації.
-Чи присутні авторизаційні дані до веб-сторінок в веб-браузерах? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені дані на накопичувач інформації.
-Чи містяться на носіях інформації історія обміну електронними повідомленнями? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені дані на накопичувач інформації.
-Чи містяться на наданих на дослідження об’єктах явні та видалені файли електронних документів та файли електронних таблиць, які містять наступні ключові слова: «****», «***», «**»? Якщо так то прошу скопіювати зазначену інформацію.»
-Чи містяться на наданих на дослідження об’єктах програмне забезпечення призначене для віддаленого керування комп’ютером? Якщо так, то просимо скопіювати лог-файли використання виявлених програм.
-Чи містяться на наданих на дослідження об’єктах (зазначити, яке саме) програмне забезпечення? (Наприклад, у відношенні грального бізнесу – «iConnect»,«iChampion»,«G-slot», «Gaminator», «Superomatic», «iGaming Casino», «Megasuperomatic»)

Питання які відносяться до відеореєстраторів:
-Чи містяться на наданому на дослідження відеореєстраторі відеозаписи, створені (вказати дату та час за які потрібні відеозаписи). Якщо так, то виявлені відеозаписи прошу скопіювати на накопичувач інформації.

Питання які відносяться до мобільних телефонів та планшетних персональних комп’ютерів:
-Чи наявні в представленому мобільному телефоні записи телефонної книги, смс та ммс повідомлення, журнали дзвінків? Якщо так, то прошу скопіювати данні файли на накопичувач інформації?
-Чи наявні в представленому мобільному телефоні графічні файли, відеофайли? Якщо так, то прошу скопіювати данні файли на накопичувач інформації?
-Чи присутні звернення до глобальної мережі Інтернет за допомогою веб-браузерів? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені дані на накопичувач інформації.
-Чи містяться на носіях інформації історія обміну електронними повідомленнями? Якщо так, то прошу скопіювати виявлені дані на накопичувач інформації.

У разі призначення експертизи, об’єктами дослідження яких є мобільні телефони, планшетні комп’ютери або інша мобільна техніка, необхідно надати дозвіл на внесення змін до об’єкту дослідження. Також вказати наявність або відсутність паролю доступу до об’єктів дослідження, в тому числі SIM-карток.

Вказаний перелік питань не є вичерпним і може бути розширений шляхом консультації з експертом.